Medija centar 016: OŠ “Bora Stanković” – Guberevce obeležila 137. rođendan!

Loading

LESKOVAC – Osnovna škola „Bora Stanković“ u Guberevcu obeležila je 137 godina postojanja i rada svečanom priredbom. „Ponosan sam na činjenicu da, kada govorimo o našoj školi, govorimo o jednoj maloj školi sa malim brojem učenika, a koja je velika kada su u pitanju rezultati i dostignuća učenika što u potpunosti opravdava ime velikog čoveka čije ime ova škola nosi, a to je Bora Stanković. Želim da se zahvalim lokaloj samoupravi na čelu sa gradonačelnikom dr Goranom Cvetanovićem na podršci koju pruža školi i obezbeđivanju boljih uslova za rad naših učenika i nastavnika“, istakao je Darko Ivanković, direktor.

Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović čestitao je direktoru, zaposlenima i učenicima ove škole godišnjicu uz želje za postizanje što većih uspeha u budućnosti. „Grad Leskovac ulaže u razvoj prosvete i obrazovanja ne odvajajući pri tom škole iz grada od onih iz ruralnih sredina. Kako bi deca nakon rada u učionicama imala gde da se relaksiraju i rekreiraju, izgradili smo sportski teren u dvorištu škole, koji smo istovremeno i osvetlili, da bi đaci mogli da koriste teren i u večernjim satima. Vrednost ove investicije iznosila je 1,6 miliona“, rekao je gradonačelnik i dodao da su najvažniji deo našeg društva koja će svojim stečenim znanjem i iskustvom doprineti progresivnom napretku grada, države i ato će lokalna samouprava i u narednom periodu ulagati u razvoj prosvete”.

Recommended For You

About the Author: Medija centar 016

Ostavite odgovor