Leskovac: Odložena proslava “male mature” u Spomen parku

Loading

LESKOVAC – Ilija Đorđević, direktor OŠ „Josif Kostić“ i predsednik Aktiva direktora osnovih škola, kazao je na konferenciji za novinare u sedištu lokalne samouprave: „Na predlog gradonačelnika odlučili smo se da deci priredimo nešto što nismo radili do sad. Uz pomoć direktora osnovnih škola, TOL-a i gradonačelnika, odlučili smo da divnu ideju sprovedemo u delo – da osmacima omogućimo svečanu manifestaciju povodom završetka škole u Spomen parku. Zbog obilnih padavina koje su najavljene, odlučili smo da tu sjajnu zamisao odložimo, jer vodimo računa o bezbednosti učenika. Složili smo se na danšnjem sastanku da, nakon završnog ispita, nakon ozbiljne prekretnice u mladim životim, i da nakon završnog ispita, negde oko 20. juna, održimo tu manifestaciju od 18 do 21 časova. Takođe nam je cilj da probudimo svest našim učenicima da ne treba da svo svoje slobodno vreme koriste u zatvorenim prostorijama, nego da koristi sve ono što naš grad i okolina našeg grada ima, da bezbedno borave u prirodi. Ovo je jedna od idelanih prilika da nešto menjamo na bolje, a da ova manifestacija koju imamo u planu postane tradicionla. “

Direktor Turističke organizacije Leskovac Nebojša Kocić ovom prilikom kazao je: „Ovo je jedna prelepa inicijativa, da deca na neki drugačiji način dožive završetak osnovne škole. Ideja je bilo da se ta mafestacija održi u Spomen parku, sve u cilju da kao TOL skrenemo pažnju svima na važnost i lepotu Spomen parka. Program je bio zamišljen na sledeći način: da se očisti i sredi prostor, da bude bezbedan za decu, da se dovede struja, da se montira velika bina. Ove godine ćemo dovesti domaću grupu „Kasperi“. Verovatno ćemo još neke stvari dodati“, kaže Kocić, a prenosi zvaničnisajt Grada Leskovca.

Recommended For You

About the Author: danilo kocic

Ostavite odgovor

%d bloggers like this: