Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović sa saradnicima posetio destileriju „Aleksandar“ u Bobištu

Loading

Градоначелник Лесковца др сци. мед. Горан Цветановић је данас са сарадницима посетио дестилерију „Александар“ у Бобишту, у којој се од 2004. године производи ракија врхунског квалитета. Након обиласка, одржана је конференција за медије на којој је говорила заменица градоначелника др Лидија Димитријевић и рекла: „Умеће печења ракије у овој породици се преносило са колена на колено, тако да је господин Јовица Илић са супругом Драганом породичну традицију претворио у бизнис од којег данас може лепо да се живи, објављено је на званичном сајту Града Лесковца.

Сопственим напорима овај брачни пар произведе 20.000 литара ракије од дуње, шљиве, крушке, кајсије која се пласира широм наше државе. Дестилерија Александар у производњи користи најсавременију технологију, у коју улаже највећи део зараде, па и не чуди што ова фирма има чак пет заштићених брендова – жуту дуњу, дуњу голд, виљамовку, шљиву и кајсију. Сировина коју користе је воће високог квалитета из воћњака у родном Загужану које лично обрађују – дуњу на 8 хектара, крушку на 3 хектара и шљиву на 1 хектар, док кајсију набављају из Гроцке. Током обиласка господин Јовица нас је детаљно упознао са процесом производње и фасцинантно је то што овај брачни пар врши производњу од почетка до краја.“

Власник дестилерије „Александар“ Јовица Илић се захвалио градоначелнику Цветановићу на посети и подршци и казао: „Без подршке локалне самоуправе не бисмо могли да све постигнемо. Уз подршку ми сада ширимо воћњаке и комплетан асортиман. Све је домаћа производња, апаратура је рађена од домаћег бакра, а уз субвенције локалне самоуправе смо успели да набавимо све. Задовољни смо и сви смо породично укључени у посао, супруга, син и ја. Почеци дестилерије датирају од 1947. а ја сам покренуо брендирање и оригинално флаширање.“

Recommended For You

About the Author: Medija centar 016

Ostavite odgovor

Discover more from Medija centar 016

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading