Leskovac: Književni klub „Glubočica“, konkurs

Loading

 

ЛЕСКОВАЦ – Књижевни клуб „Глубочица“ Лесковац расписује КОНКУРС за Зборник радова „Глубочица између обала“: Тема: Балкански поетски хоризонти

Позивамо Вас да учествујете у нашем конкурсу и пошаљете своје песме на ову тему. Циљ Конкурса је стварање међународне збирке поезије која ће приказати разноликост и богатство поетске сцене Балкана.

Услови конкурса:

Конкурс је отворен за све ствараоце који пишу на српском, македонском и бугарском језику.

Сваки аутор може послати само једну песму.

Уз рад послати име, презиме и место где живите.

Песме слати у Wорд-у, фонтом Times New Roman, величина фонта 12, ћириличним писмом.

Текст не сме бити дужи од једне странице А4 формата. Сви радови који су дужи од прописаног неће бити узети у разматрање.

Песме доставити најкасније до 30. септембра 2023. на мејл: kkglubocica.leskovac@gmail.com.

Слањем радова на овај конкурс одговорно тврдите да су послате песме ваше ауторско дело.

Одабрани радови биће објављени у зборнику радова „Глубочица између обала“, а аутори ће бити позвани да учествују у промоцијама овог зборника у Лесковцу и околини.

Све информације у вези са детаљима конкурса можете добити на мејл: kkglubocica.leskovac@gmail.com

Председник КК ,,Глубочица“ Лесковац

Боркица Миловановић

август 2023. године

ЛЕСКОВАЦ – Jедна је од најлепших старих кућа у Лесковцу. Постоји више од сто педесет година и представља изразит пример куће балканског стила. Изграђена је у другој половини XIX века и припадала је угледној породици Димитријевић. Састоји се од приземља и спрата. У кућу се улази из пространог дворишта са јужне стране, према којој је и изглед зграде живописнији и богатији. У унутрашњости, десно од предворја су две собе – једна је посвећена лесковачком књижевнику Жаку Конфину, а у другој је уређен изглед кухиње из XIX века. Лево је магаза у којој се сада одржавају едукативне радионице за децу. Дрвеним степеницама стиже се на спрат. Из пространог вестибила улази се у четири собе (две на еркерима): кандил-соба, салон, радна соба и девојачка соба. У саставу вестибила је диванхана опремљена миндерлуцима и јастуцима. Собе су загреване из сарачана – малих просторија које су се налазиле између две собе. Таванице и долапи по собама декорисани су дрвеном резбаријом. У кући је стална етнолошка поставка која представља реконструкцију ентеријера кућа с краја XIX и почетка XX века у Лесковцу.

Решењем Завода за заштиту споменика културе 1948. године Градска кућа стављена је под заштиту државе. ГРАДСКА КУЋА, УЧИТЕЉА ЈОСИФА 10

Опширније о в д е:

Recommended For You

About the Author: Medija centar 016

Discover more from Medija centar 016

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading