Најпре је предлог ребаланса одборницима по ставкама појаснио председник општине Братислав Петровић, а потом је уследила расправа и бурна дискусија. Наиме, ребаланс буџета усвојен је након расправе и бурне дискусије одборника Групе грађана „Др Спасић“ с једне стране и председника општине Братислава Петровића и руководиоца Одељења за буџет и финансије с друге стране, који су појаснили поједине ставке из табела.
Након излагања шефа Одељења за буџет и финасије Саше Михајловића скупштинска већина усвојила је извештај о извршењу буџета за период јануар – јун.
Усвојени су и предлог Одлуке о изради Плана детаљне регулације за подручје од водозахвата на рекама Власина и Раставница до црпне пумпе станице „Бољаре“ и насеља Манастириште, као и предлози одлука о изради планова детаљне регулације за изградњу радне зоне Батуловце 1, за предузећа Бата Пласт и Циглана Младост, као и Програм уређивања грађевинског земљишта општине Власотинце за 2024. годину и Програм отуђења грађевинског земљишта у јавној својини.
Одборничка већина у локалном парламенту подржала је и израду Програма развоја туризма општине Власотинце за период 2025-2027. године, одлуку о постављању средстава за оглашавање на територији општине, Програм заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта за 2024. годину.
На седници је усвојена и одлука о начину решавања имовинско-правних спорова насталих заузећем парцела приликом изградње путева и других инфраструктурних објеката јавне намене. Образлажући предложену одлуку председник општине Братислав Петровић је рекао: „Настојаћемо да спорове у вези са фактичким експропријацијама убудуће решавамо вансудским путем, закључујући споразуме у циљу смањења трошкова који настају пред судом“, рекао је председник општине Братислав Петровић.
Драган Јовић, одобрник опозиције учествујући у дискусију рекао је да је одлука добра, али да је требало ову одлуку донети раније. Председник општине Братислав Петровић је одговорио да су се очекивале измене закона, да је општина тражила све конструктивне предлоге који би могли да зауставе поступке и да је било лутања у тражењу решења.
Он је навео последње податке по којима тренутно има 1714 тужби за фактичку експропријацију, од којих су 632 пресуђене, а општина је до сада исплатила 103 милиона динара и додао да то угрожава ликвидност буџета.
„За град ми имамо архиву докумената из тог периода. Проблем је у селима, не свим, али некима јесте“, рекао је Петровић и подсетио да се велики број општина сусреће са овим проблемом.
На седници је усвојена измена одлуке о правобранилаштву и то у делу који се односи на услове за избор заменика општинског правобраниоца. На јучерашњој седници донета је и одлука о награђивању противградних стрелаца једнократном новчаном накнадом од 99 хиљада за период од шест месеци, колико и траје њихово анагажовање и противградна сезона. Чуло се да на подручју власотиначке општине има седам противградних станица, да четири раде а да три противградне станице, Козило, Комарица и Конопница нису у функцији, због немогућности и незаинтересованости грађана да се ангажују за рад у њима.
Већином гласова усвојена је одлука о додели октобарских признања, која се додељују поводом обележавања Дана општине. Одборници опозиције били су мишљења да појединци нису требалo да добију октобарска признања. Заменик председника, Владимир Коцић, подсетио је да је позив за доделу октобарских признања био расписан и да су могли да поднесу своје предлоге. Октобарска призања у виду „Дипломе 10. октобар“ добиће Војна болница у Нишу јер је власотиначкој библиотеци поклонила 3000 књига и тиме допринела увећању књижног фонда и доктор педагошких наука Габријела Грујић, директор Канцеларије за дуално образовање и национални оквир за допринос дуалног образовања у Техничкој школи.
Октобарско признање у облику „Похвале“ добиће Александар Спасић, сликар из Власотинца који је кроз различите пројекте до сада урадио 140 слика. Пројекте је Културни центар реализовао у сарадњи са Министарством културе, а слике су у трајном власништву центра. Ђорђе Стојиљковић, сниматељ и уметник визуелних ефеката, редитељ, продуцент и уметник специјалних ефеката, који је радећи ван Србије увек промовисао и своје Власотинце. Хаџи Петар Јовановић, председник Црквеног одбора парохијског намесништва власотиначког за рад, ангажовање и допринос којим је власотиначка црква добила бројне садржаје, озидан је параклис, изграђено дечје игралиште и друго. Благоје Коцић, председник Удружења „Коце заувек“ за свој хуманитарни рад и Уна Глигоријевић, ученица шестог разреда ОШ „Синиша Јанић“, освајала је бројне прве награде на ликовним конкурсима и веома је успешна на атлетским такмичењима како у Србији тако и ван ње. Скупштина је једногласно подржала управо предлог Уне Глигоријевић.
У свом даљем раду уз дискусију, као и на многим претходним седницама, усвојени су извештаји о раду јавно комуналних предузећа Водовод и Комуналац, док је извештај о раду и предлог годишњег плана рада ПУ „Милка Диманић“ усвојен без дискусије. Уз бројне примедбе одборнка ГГ „Др Спасић“ донето је решење о радном анагажовању заменика председника Скупштине општине.
На место директора Културног центра именована је Маја Марковић, досадашњи вршилац дужности директора ове установе. Након именовања Маја Марковић захвалила се на указаном поверењу и рекла: „Захвалила бих се овом приликом и Управном одбору Културног центра, који је препознао квалитет мог рада и предложио ме за ову одговорну функцију. Ја сам и до сада, као вршилац дужности директора ове установе културе, радила одговорно, предано и посвећено, трудићу се и да у наредном четворогодишњем периоду радим још боље, да завршим започете пројекте и покренем нове. Врата Културног центра отворена су свима за сарадњу, добронамерну критику спремни смо да чујемо и прихатимо, како би заједно дошли до боља решења. Још једном трудићу се да оправдам поверење које сте ми сада указали“.
Минутом ћутања, одборници су на почетку седнице одали пошту познатом сценаристи и носиоцу повеље Почасни грађанин Власотинца, Синиши Павићу, који је преминуо 16. августа у Власотинцу, где је и сахрањен.