РАВНОГОРЦИ СЕ ПО СЕДМИ ПУТ ОКУПИЛИ У ДАДИНЦУ И ОДАЛИ ПОЧАСТ ЖРТВАМА КОМУНИЗМА И РАТНИЦИМА СА ПОЧЕТКА 20. ВЕКА
У Дадинцу је у недељу, 19. јуна организован седми по реду равногорски скуп коме су присуствовали равногорци из целе Србије на челу са председником Равногорског покрета Предрагом Богићевићем. Овај традиционални скуп је организовао Месни одбор Равногорског покрета Дадинце на челу са председником Гораном Стојиљковићем.
Том приликом су положени венци на споменик „Невидљиви хероји“ и одржан је помен жртвама комунистичког терора. Након тога су положени венци на споменик Драгиши Цветковићу, последњем председнику Владе Краљевине Југославије., који је то био све до пуча 27. марта 1941. године.
Овом приликом су освештани споменици Јовану Цветковићу, Душану Цветковић и Петру Илићу, Дадинчанима који су се истакли у балканским и Првом светском рату.
Дадинчани и равногорци из целе Србије одали су помен жртвама комунистичког терора, док су службу вршили свештеници Никола Пешић и Зоран Стојановић.
У име рођака настрадалих Дадинчана присутнима се обратио Милош Крстић, који је истакао да подизање споменика на неки начин представља исправљање неправде невино страдалим мештанима из Дадинца.
Подсећајући окупљене на период терора комунистичке власти када су страдали невини мештани Дадинца, Милош Крстић је истакао да комунистичким властима није било довољно ни то што су убили невине људе, а потом као ратни плен поделили њихова имања и стоку, већ су после овог стравичног злочина ширили лажи о жртвама..
Након овог потресног и емотивног говора окупљени су отишли до споменика Драгиши Цветковићу и одали пошту некадашњем председнику Владе Краљевине Југославије и градоначелнику Ниша. Седмо окупљање равногораца у Дадинцу била је прилика и да се освештају споменици Јовану Цветковићу, Душану Цветковићу и Петру Илићу.
Говорећи о овим знаменитим Дадинчанима др Славко Крстић је подсетио на историјску улогу Драгише Цветковића. Затим је говорио о Јовану, Драгишином оцу, који је био учесник свих ослободилачких ратова од 1876. до 1918. године, о Драгишином брату Душану, који је страдао као млади официр 1912. године, док је Петар Илић био један од 14 власотиначких витезова који су се истакли у балканским и Првом светском рату.
Предраг Богићевић, председник Равногорског покрета се захвалио Дадинчанима на организацији скупа, а потом је говорио о монархизму и заступљености овог покрета у Народној скупштини Србије. У име младих обратио се Пеђа Давинић који је говорио о обнови Краљевине Србије.
„И ове године у Дадинцу су се окупили равногорци из Крагујевца, Јагодине, Ћуприје, Прокупља, Беле Паланке, Сурдулице, Лесковца, Куршумлије, Медвеђе.. Наши одбори имају изузетну сарадњу, а често и заједничке активности на обележавању важних историјских датума и давању помена страдалима равногорцима широм Србије. Наш заједнички циљ, између осталог, је да чувамо традицију овог покрета, да се не забораве невине жртве комунистичког терора, да се открију масовне гробнице и идентификују жртве, да се поставе спомен обележја и обаве помени у складу са нашом православном вером“, истиче Горан Стојиљковић, један од организатора овог скупа., објавио је лист „Власина“.