![]()
CRVENO NEBO. – Naišao neki period u mom životu kada je crveno nebo počelo da me prati. Nagledala sam ga se u Oslu, kad ono počelo da se pojavljuje i u mom rodnom Leskovcu. 
Pa odkud to crvenilo na nebu i da li je to normalna pojava? 
Jeste, normalna je pojava i javlja se u JUTRO ili u SUMRAK, ali samo ako u atmosferi ima dosta prašine iz Sahare ili nekih drugih čestica koje su veće od molekula azota i kiseonika koji čine atmosferu.
Neki kažu najavljuje kišno jutro, drugi jači vetar, a ja mislim da će sutra biti lep i sunčan dan. Pa da vidimo ko će pogoditi?
Misli o ratu i katastrofama ostavljam za pesimiste.
Auh, što sam pametna! 
A evo i primera mog crvenog neba..

