Власотинце: Документарни филм “100” аутора Небојше Илића Илке освојио прву награду на 17. фестивалу “Златна буклија”

Loading

ВЛАСОТИНЦЕ – На 17. Међународном фестивалу документарног филма “Златна буклија” у Великој Плани Небојша Илић Илке је награђен првом наградом за филм “100”, који представља поетизован приказ “фудбалске топле душе Власотиначана” од успона и падова до туге и среће кроз протекли век једне љубави, дирљива и питка историографија ФК “Власина” од оснивања до данас.
Филм “100” је заправо прича о једновековној историји “Власине”, од доношења прве лопте и копачки, које је у Власотинце 1920. године донео бечки студент и оснивач клуба Воја Поповић и првог судијског звиждука, па све до тренутка када је постала првак зоне Југ 2018/2019. године.
На овогодишњи фестивал је пристигло преко 300 филмова које су оцењивали чланови жирија: Никола Лоренцин, редитељ и председник жирија, Жарко Пекез, сниматељ и Иван Вукчевић, глумац.
“Веома ми је драго што је жири препознао моју и жељу свих актера филма да причу о ФК “Власина” урадимо из душе и истинске љубави. Иако смо због ковид пандемије радили у отежаним условима, сви заједно смо успели да реализујемо пројекат и да овој фудбалској причи дамо емоцију и простор који заслужује јер се показало је је ФК “Власина” срце Власотинца око кога су испреплетане многе приче и судбине људи. Легенде постају бесмртне кроз приче које надживе време, а ово је само једна од њих”, каже Небојша Илић, аутор филма.
Иначе, фестивал “Златна буклија”, који окупља најбоље ауторе краткометражних филмова, репортажа и документараца у региону, покренут је 2006. године, а Небојша Илић је у више наврата награђиван за своја филмска остварења.
Троипосатни архивски материјал из кога је настао документарни филм “100” приказан је прошле године у Власотинцу поводом градске славе. Пројекција је организована за актере филма. Филм је премијерно приказан недавно на 69. Мартовском фестивалу у Дому омладине у Београду, преноси “Власина”.

Recommended For You

About the Author: Medija centar 016

Ostavite odgovor

Discover more from Medija centar 016

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading