„Kosovka devojka“ autora Uroša Predića stigla u Leskovac
![]()
„Косовка девојка“ аутора Уроша Предића стигла је у Лесковац.
Свечано отварање изложбе уприличено је вечерас у Народном музеју Лесковац, где су се присутнима обратили градоначелник др сци. мед. Горан Цветановић, директор Музеја града Београда Иван Милошевић и директор Народног музеја Лесковац Небојша Димитријевић.

Истакнут је велики значај овог ремек-дела српског сликарства и упућен позив свим суграђанима и гостима да га погледају 25. и 26. јуна, од 9 до 22 часа.
Ово је јединствена прилика да се „Косовка девојка“ види ван Музеја града Београда, јер слика готово никада не напушта своју матичну установу и пред публиком се појављује само једном годишње, на Видовдан.
Не пропустите сусрет са једним од најзначајнијих дела српске уметности.




