НЕЗНАЊЕ ИЛИ? ЈУЧЕ, 24. МАРТА, Република Србија је на врло свечан и примерен начин обележила 22. годишњицу бомбардовања Савезне Републике Југославије од стране 19 земаља НАТО пакта без одобрења Савета безбедности у име достојанства народа који је у историјском памћењу остао по борбама за очување своје слободе и независности.
- Истог дана, пре подне, у Лесковцу је, такође, организована комеморативна свечаност код Спомен чесме у центру града, која је посвећена овом трагичном догађају. Телевизијске екипе су то снимиле и коректно обавестиле грађане Лесковца.
- Међутим, зачуђујући је податак да се ниједна од локалних телевизија није сетила да постоји, као ретко у ком граду Републике Србије, обимна књига, на 278 страна, под насловом „ЛЕСКОВАЧКИ КРАЈ У ВРЕМЕ НАТО АГРЕСИЈЕ“ са 32 фотографије у боји, коаутора проф. др Живана Стојковића, Хранислава Ракића и Николе Илића, коју је у Библиотеци за савремену историју објавио Општински одбор СУБНОР-а 1941-1945. године.
- Текст су рецензирали др Милан Миладиновић и Драгољуб Ж. Мирчетић. Штампање књиге омогућио је Завод за уџбенике и наставна средства у Београду уз изузетно разумевање директора проф. др Добросава Бјелетића.
- Ако је председник Александар Вучић на комеморативној свечаности јасно рекао да смо за овај велики злочин према српском народу опростили, али да никада не смемо то заборавити, онда је требало да средства јавног информисања бар помену ову књигу како би сећања била снажнија и поучнија за младе генерације, ако већ нису нашла за сходно да обаве и краћи разговор са живим коауторима.
- Вредно је овом приликом поменути да су, управо у време док је трајало бомбардовање, др Живан Стојковић и Хранислав Ракић написали књигу „ДОКТРИНА НАСИЉА“, која је објављена у Библиотеци „Наше речи“, као посебно издање 1999. године, која управо говори о војној доктрини земаља које су актом бомбардовања потврдиле своје опредељење да се насилно понашају у међународним односима и да цивилне жртве сматрају само колеторалном штетом не одустајући од наметања насилних и неприхватљивих решења за животна питања суверених земаља
- 25. марта, проф. др Живан Стојковић, Лесковац