Vlasotince: Danas počinje sezona kupanja na vlasotinačkom „moru“

Loading


ДАНАС ПОЧИЊЕ СЕЗОНА КУПАЊА НА ВЛАСОТИНАЧКОМ „МОРУ“. – Због високих температура, а након испуњености свих услова, купалиште на градском језеру у Власотинцу данас је почело са радом. Резултати анализе воде узводно од бране показали су да је вода у пет од шест узорака у другој категорији квалитета и да су, по закону, дозвољени купање и рекреација. Завод за јавно здравље Лесковац узорковао је и анализирао воду на шест локација: изнад бране (одличан квалитет), код гробља у Бољару (веома добар квалитет), код викенд насеља Крушевица (добар квалитет), испод улива Љуберађе у Власину (одличан квалитет), у самој Љуберађи пре улива у Власину (одличан квалитет) и изнад улива Љуберађе у Власину (добар квалитет). Сви резултати налазе се на сајту општине Власотинце, на линку https://vlasotince.rs/rezultati-ispitivanja-kvaliteta-povrsinskih-voda-i-vodotokaova-reka-vlasina/
Спасиоци, које ангажује СРЦ Власина, од данас до краја купалишне сезоне радиће сваког дана од 11 до 19 сати. Зависно од времена и гужве биће их од троје до петоро, у том временском интервалу. Тоалети у спортској хали, чији је улаз из правца кафе бара су у функцији. Тушеви су поправљени, кабине уређене, а данас се завршава и замена трске на сунцобранима, кажу у СРЦ Власина. На уређењу корита реке код бране радило је предузеће Србијаводе у чијој је надлежности река Власина.

-Како смо обавештени, Србијаводе ће радити реконструкцију бране након завршетка купалишне сезоне. Реконструисаће се свих шест устава и опрема – рекао је, одговарајући на одборничко питање пре два дана, на седници скупштине општине, заменик председника општине Владимир Коцић.

Recommended For You

About the Author: Medija centar 016

Ostavite odgovor

Discover more from Medija centar 016

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading